GenelOnline Etkinlikler

Ücretsiz Online İngilizce Eğitimi Önerileri

Ücretsiz Online İngilizce öğrenmek, seviyenizi yükseltmek ya da pratik yapmak için tamamen ücretsiz bir şekilde yabancı dil öğrenebileceğiniz bazı siteler, uygulamalar ve youtube kanallarını sizlerle paylaşacağız.

Language Learning With Youtube/Netflix

Youtube’u yada Netflix’ i İngilizce öğrenme platformuna çevirmek ister misiniz? O zaman bu Chrome eklentileri oldukça işinize yarayabilir. Bu eklenti sayesinde tüm videolara istediğiniz dilde ve sayıda alt yazı ekleyebilir ve kelimelerin telaffuzlarını dinleyebilirsiniz.

Youtube Eklenti sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix Eklenti sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Duolingo

çok popüler olan bu uygulama ile birçok dilin günlük konuşma kalıplarını ücretsiz olarak öğrenebilir ve eğlenceli pratikler yapabilirsiniz. Duolingo dersleri senin öğrenim tarzına uyarlanır. Alıştırmalar, kelime hazineni etkili bir şekilde öğrenip gözden geçirmene yardımcı olacak şekilde özelleştirilir.

Duolingo web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Cake Ücretsiz İngilizce Öğrenme Aplikasyonu

• YouTube’dan özel olarak seçilen videolarla günlük hayatta kullanılan benzer İngilizce ifadeleri özenle bir araya getiren uygulamada İngilizcenizi geliştirmek için günde sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli!

• Yapay Zeka konuşma tanıma özelliği ile telaffuzunuzu kontrol edin. Sesinizi kaydedin ve hemen telaffuzunuzun ne kadar iyi olduğunu öğrenin. Bu özellik sayesinde daha akıcı konuşmaya başlayacaksınız.

• Cake” uygulaması tamamen ücretsizdir ve reklam yer almamaktadır.

Spotify ile ingilizce (The English We Speak & Plain English)

BBC tarafından hazırlanan ücretsiz online İngilizce öğrenme programı. Bu program daha çok günlük hayatta kullanılan deyimleri ve yeni ifadeleri öğretmeye yönelik. Belli bir ingilizce seviyeye sahip kişilerin hem dil geliştirme, hem de genel kültür anlamında yararlanabilecekleri bir program. Youtube, Apple Podcasts vb. platformlarda da mevcut.

Yine Spotify üzerinden Plain English de yabancı dil öğrenme deneyiminizdeki iyi alternatiflerden biri.

mmmEnglish Emma Lingoda – Youtube

En Yaygın İngilizce Kelimeleri doğru ve doğal bir şekilde telaffuz etmek adına pratik yapabileceğiniz faydalı bir youtube kanalı

Özer Kiraz ile İngilizce Dersleri

Evde kendi başınıza ücretsiz online İngilizce öğrenmek istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. İngilizce öğrenmek için tam, “En iyi yöntem şuymuş” dediğiniz noktada, başka bir kişi çıkıyor ve en iyi yöntemin o değil başkası olduğunu söylüyor. Dil kurslarına gittiniz ama faydası olmadı. Bir de Özer Kiraz deneyebilirsiniz.

Voscreeen

Telefonunuzda tabletinizde hatta akıllı televizyonunuzda kullanabileceğiniz bu uygulama size popüler film ve dizilerden bazı sahneleri izletiyor ve doğru çeviriyi bulmanızı istiyor.

Voscreen web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

English with Hasan Teacher – Youtube

Yıllardır ingilizce öğrenmek için uğraşıyorum ama bi türlü ilerleyemedim ve ilerleyemiyorum , YDT , YDS , YÖKDİL sınavlar benim için hayallerimin önündeki büyük engeller adeta kabus , okul derslerime kaynak olarak takip edebileceğim ücretsiz bir kaynak olsun diyorsanız kısa konu anlatımlı ve bol soru çözümleri içerecek videoların olacağı bu kanalı deneyebilirsiniz.

Başlıklar