Online Etkinlikler

Sanal Müze Turlarına Ne Dersiniz?

Teknoloji günümüzde birçok hizmeti online almamızı sağlıyor. Bunlardan biri de sanal müze turları. Elbette fiziki olarak ve yerinde yapacağınız deneyimle aynı tadı ve hissi vermese de bu günlerde faaliyetlerimizi çeşitlendirmek adına güzel alternatiflerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemiz için Kültür Bakanlığı tarafından erişime açılan müzeleri ve Sunay Akın’ın kurucusu olduğu İstanbul Oyuncak Müzesi sanal turlarını sizin için linkledik. Keyifli seyirler.

İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği müze tarihi bir köşkte konumlanmıştır.

İstanbul oyuncak müzesi için sanal müze turunuzu buraya tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi

National Museum of Natural History

Amerika’ da bulunan müze, girişin ücretsiz olması ve yılın 364 günü açık olmasıyla, dünyanın en çok ziyaret edilen doğa tarihi müzesidir. 1910’da Washington National Mall’da açılan müze, özellikle ulusal koleksiyonları ve araştırma tesislerini barındırmak için inşa edilen ilk Smithsonian binalarından biriydi. Müze toplamda 18 futbol sahası genişliğindedir ve 1000’den fazla çalışanı vardır.

2009’daki 7,4 milyon ziyaretçisiyle o yılın en çok ziyaret edilen müzesi olmuştur. Müze ayrıca 185 profesyonel doğa tarihçisi bilim adamına ev sahipliği yapar ki; bu, kendisini doğa ve kültür tarihi çalışmalarına adamış dünyadaki en kalabalık bilim insanı grubudur.

Uluslararası Doğal Tarih Müzesini Ziyaret Etmek İçin Tıklayınız.

Homepage | Smithsonian National Museum of Natural History

British Museum – Londra

İnsanlık tarihinin en eski ve somut örneklerini bir araya getiren dünyaca ünlü British Museum, evinizden çıkmadan birbirinden farklı binlerce tarihi eser hakkında bilgi edinmenizi sağlıyor. Londra’nın kalbinde yer alan bu önemli müzeyi, web sitesi üzerinden oldukça renkli ve dinamik bir sunum eşliğinde gezebilirsiniz. Birbiriyle bağlantılı bir şekilde gösterilen tarihi eserlerin ön izlemelerine tıkladığınızda detaylı açıklamalarını da kolayca görebilirsiniz. Böylece online tur eşliğinde hem görsel hem kültürel bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.
British Museum sanal tur için tıklayın.

British Museum eserlerini çevrimiçi erişime açtı | NTV

Kültür Bakanlığı Sanal Gezinti

Kurtuluş Savaşı Müzesi-Ankara
Cumhuriyet Müzesi-Ankara
Efes Müzesi-İzmir
Troya Müzesi-Çanakkale
Anadolu Medeniyetler Müzesi-Ankara
Gazi Müzesi-Samsun
Göbeklitepe Örenyeri-Şanlıurfa
Etnoğrafya Müzesi-Ankara
Antalya Müzesi-Antalya
Boğazköy Müzesi-Çorum
Arkeoloji Müzesi-Gaziantep
Zeugma Müzesi-Gaziantep
Çorum Müzesi-Çorum
Şanlıurfa Müzesi-Şanlıurfa
Adana Müzesi-Adana
Arkeoloji Müzesi-Hatay