Online Etkinlikler

İş Hayatına Yönelik Podcast Önerileri

Son zamanlarda dikkat ve beğeniyle takip ettiğimiz bazı podcast öneriierimizi sizler için derledik.

Ortamlarda Satılacak Bilgi: Kültür, Sanat, Edebiyat, Felsefe, Psikoloji, Kişisel Gelişim, Belgesel, Film kısaca Ortamlarda Satabileceğiniz bilgilerin olduğu podcastler.

Gelişigüzel Hayaller: Psikoloji, felsefe, kişisel gelişim, farkındalık odaklı hedeflerine ve hayallerine ulaşmaya kapı açan sohbetlerin olduğu podcast kanalı.

Mehmet Doğan Cüceloğlu: (9 Şubat 1938, Mersin – 16 Şubat 2021, İstanbul), Türk psikolog ve akademisyendir.

Kişisel gelişim kitapları ve televizyon programı ile tanınmıştır. 1980-1996 yılları arasında ABD’nin Fullerton şehrindeki Kaliforniya Eyalet Üniversitesinde görev yaptı; kırktan fazla bilimsel makale yayımladı. 1990’lardan itibaren Türk insanının duygu, düşünce ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları ile inceleyen Türkçe kitaplar yayımladı. 1992’de yayımlanan İçimizdeki Çocuk adlı kitabı, onun en popüler kitaplarındandır.[1] 1996’da Türkiye’ye dönerek üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları yapmıştır.

Üretim Bandı: Eran Filiba ve Ender Ahmet Yurt tarafından haftada iki yayınlanan Türkçe podcast. Türkiye ve Dünya’da teknoloji şirketlerinin nasıl ürün ve yazılım geliştirdiklerini öğrenebilmek üzerine her bölüm farklı bir şirketi misafir ediyor, ürün geliştirme süreçlerini anlamaya çalışıyoruz.

English with Sera: Günlük yaşamda karşınıza çıkabilecek kalıplar, İngilizce konuşurken bilmeniz gereken püf noktaları, konuşma ve yazma egzersizleri,zengin kelime dağarcığı için bilmeniz gereken kelimeler, business English,deyimler, yaygın dilbilgisi hataları ve daha fazlası…Instagram: @englishwithsera

Evrim Kuran: 2000 yılından bu yana kuşak araştırmaları, organizasyonel çekicilik çalışmaları ve tersine mentorluk programları düzenleyen araştırmacı yazar Evrim Kuran, Podcast kanalında farklı alanlardan ünlü kişileri ağırlıyor.